J.T. Holub, vl. jm. J. Tručka

J.T. Holub, vl. jm. J. Tručka

  • Homeopatická osvěta a poradenství
  • Empatie s.r.o., Miroslav

Podnětem k zájmu o homeopatii se v případě Ing. Jaroslava Tručky stala kniha Thorwalda Dethlefsena Osud jako šance. Cestu řádného studia homeopatie však započal v Německu. V roce 2006 úspěšně dokončil studium na Akademii v Hamburku v Německu, poté následovala série kurzů v Mnichově a v dalších německých městech. Ze svých učitelů homeopatie, autorů významných knih a nejlepších homeopatů současnosti Ing. Tručka vyzdvihuje Dr. Veru Rosival.

Ve své soukromé homeopatické praxi dosáhl řady léčebných úspěchů, přesto svůj potenciál cítil spíše v publikační činnosti a on-line poradenství. Výsledkem jeho úsilí je informační webový portál Ke zdraví, sloužící jako platforma pro homeopatickou osvětu i poradenství. Je autorem pěti homeopatických publikací, které publikoval pod svým pseudonymem J. T. Holub.

První kniha, která vyšla v roce 2008, je teoreticky zaměřená a nese název Homeopatie – léčba budoucnosti. Nastiňuje principy, na kterých homeopatické léky působí a objasňuje, jak a proč léky bez obsahu účinných látek vlastně fungují.

Poté následovaly tituly spíše praktického zaměření vydané nakladatelstvím C-Press: Jak se léčit pomocí homeopatie (2010), Jak léčit děti homeopatií (2012), Jak se léčit homeopatií ve středním a vyšším věku (2014) a konečně Jak léčit chronická onemocnění homeopatií, Bachovými esencemi a Schüsslerovými solemi (2016).

Jako lektor se Ing. Tručka podílel na vydání knih Homeopatie pro děti od Markuse Wiesenauera a Velké české knihy pro matku a dítě (oddíl knihy věnovaný homeopatii).

Aktuality

Vyhlášení letošních vítězů proběhne na XI. homeopatickém kongresu v sobotu 9. dubna 2022 v hotelu Imperial Ostrava. Těšíme se na Vaši účast.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.