Ing. Miroslav Frank, CSc.

Ing. Miroslav Frank, CSc.

  • Botanik a dendrolog
  • Opava

Přínos homeopatii spočívá v případě dr. Franka v přípravě znaleckých posudků k pravosti sbíraných druhů rostlin a také v konzultacích s pracovníky, kteří vzorky zajišťují. Zabývá se morfologickou problematikou a proměnlivostí rostlinných druhů na různých stanovištích a vyjadřuje se k celkové kvalitě sbíraných drog, které se pak dále používají k výrobě homeopatických přípravků. Jde o činnost, kterou vykonává již dlouhou řadu let.

Přivedla ho k ní mimo jiné i velká sbírka dřevin a bylin Arboreta Nový Dvůr Slezského zemského muzea v Opavě. Ta skýtá velké možnosti studia zvláště živých rostlin a jednotlivých exemplářů se zvláštními nároky na přesnou determinaci vybraných rostlin. Motivem pomoci homeopatické praxi dr. Franka jsou jeho vlastní letité zkušenosti v oboru botaniky a dendrologie a především víra v nezastupitelné místo moderních přístupů homeopatické léčby všech živých tvorů. Jak říká: „Jsme přece jeden velký, krásný, živý svět. Učme se více přibližovat přírodě.“

Aktuality

6. ročník ceny Homeopat roku se blíží. Osobnosti z oboru můžete nominovat od 1. listopadu 2020. Nominace ukončíme 31. ledna 2021 a od 1. února 2021 spustíme hlasování, které ukončíme 31. března 2021.

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu se letošní VIII. homeopatické kazuistiky konají on-line. Proto přesouváme vyhlášení výsledků 5. ročníku projektu Homeopat roku na neurčito. O místě předání cen vás budeme včas informovat.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.