Jitka Studničná, DiS, RHom.

Jitka Studničná, DiS, RHom.

  • Homeopat a redaktor
  • nakladatelství ELFA Praha

Homeopatii začala Jitka Studničná DiS, RHom. studovat na Homeopatické akademii v Praze. Je absolventkou tříletého studia na Homeopatické fakultě s klinikou se sídlem v Brně. Navštěvovala postgraduální studium České školy praktické homeopatie a rok přednášek školy MUDr. Alexandra Fesika v Praze. Hojně se účastnila také přednášek pořádaných Českou lékařskou homeopatickou společností, na kterých přednášely kapacity světové homeopatie, mezi nimiž světově známý americký homeopat Jeremy Sherr nebo belgický lékař Frederik Schroyens. Pacientům ve vlastní homeopatické poradně se Jitka Studničná věnovala více než dvacet let.

Podle slov Jitky Studničné, vědomostí není nikdy dost a v oboru jako je homeopatie je potřeba vzdělávat se neustále. A nezbytnou součástí studia jsou kvalitní a dostupné zdroje. Ve svém vydavatelství Elfa se začala zaměřovat převážně na homeopatickou literaturu, především na překlady děl světově známých autorů. V repertoáru vydavatelství například nechybí kniha Franse Vermeulena Dětské typy v homeopatii nebo dílo Amy L. Lansky Homeopatie, medicína 21. století.

Za nejvýznamnější počin vydavatelství považuje výsledek dvouleté práce na redakci dvoudílné knihy S. R. Phataka, Materia medica homeopatických léků a Stručné repertorium homeopatické léčby. Do češtiny bylo dílo z indického originálu přeloženo v roce 2004.

Aktuality

Vyhlášení letošních vítězů proběhne na XII. homeopatickém kongresu v sobotu 15. dubna 2023 v hotelu Imperial Ostrava. Těšíme se na Vaši účast.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.