Mgr. Dagmar Stehlíková

Mgr. Dagmar Stehlíková

  • farmaceut
  • Lékárna PNsP, Roudnice nad Labem

Jsem absolventkou Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Od roku 2008 pracuji v lékárně Podřipské nemocnice s poliklinikou. Homeopatie mi do života přišla nečekaně, když se mi jednoho dne náhodou do ruky dostaly brožurky Akademie klasické homeopatie (AKH). Filozofie a přístup této homeopatické školy mě velmi zaujaly, proto jsem se rozhodla pro studium dvouletého kurzu AKH. Absolvovala jsem v roce 2012 a od téhož roku v lékárně Podřipské nemocnice provozuji homeopatickou poradnu. Ve své homeopatické praxi se nejčastěji setkávám s maminkami a jejich (malými) dětmi, těhotnými a kojícími ženami, lidmi, kteří špatně snášejí alopatickou léčbu, s těmi, kteří upřednostňují přírodu před chemií aj. Někteří z mých klientů jsou po jisté době své „homeopatické praxe“ sami schopni odhadnout, jaký homeopatický lék pro sebe či své blízké zvolit, popř. svou volbu konzultují se mnou. Homeopatie je obvykle řazena k tzv. alternativním typům léčby. Můj názor je takový, že je třeba se na „nemoc“ dívat systematicky jako na signál těla (i duše), které se nám tímto způsobem snaží něco sdělit. Nezřídka se mi např. stává, že přijde maminka, která by ráda vyřešila „problém/nemoc“ u dítěte. Podrobnějším rozhovorem vyjde najevo, že ohnisko „problému“ je u jiného člena rodiny a obtíže dítěte jsou jen jeho důsledkem, což léčba vzápětí potvrdí zlepšením stavu dítěte. Výhody homeopatické léčby spatřuji v jejím individuálním, komplexním, šetrném a zároveň také preventivním přístupu.

Aktuality

6. ročník ceny Homeopat roku se blíží. Osobnosti z oboru můžete nominovat od 1. listopadu 2020. Nominace ukončíme 31. ledna 2021 a od 1. února 2021 spustíme hlasování, které ukončíme 31. března 2021.

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu se letošní VIII. homeopatické kazuistiky konají on-line. Proto přesouváme vyhlášení výsledků 5. ročníku projektu Homeopat roku na neurčito. O místě předání cen vás budeme včas informovat.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.