Mgr. Jana Poláková

Mgr. Jana Poláková

  • Biolog, homeopat
  • Postupice

Cesta k homeopatii paní Mgr. Jany Polákové začala po narození dětí, kdy se začala zajímat o nejlepší možnou cestu k udržení zdraví. Po vlastní pozitivní zkušenosti s léčbou inspirovanou v knize Petera Chappella Homeopatická samoléčba ji homeopatie hluboce oslovila a rozhodla se věnovat jejímu studiu a praxi. Absolvovala studium na Homeopatické akademii v Praze a otevřela si vlastní praxi, kterou v menším rozsahu provozuje pro stálou klientelu dodnes.

Mgr. Jana Poláková je autorkou u nás jedinečné publikace nazvané Systematizace léků rostlinné a živočišné říše vydané v roce 2003 v nakladatelství Homeopatické kliniky. Cílem knihy je systematické tabulkové setřídění léků podle jejich původu a příslušnosti k živočišné a rostlinné říši.

Publikace usnadňuje orientaci v lécích a tím i využití knihy v praxi. Mgr. Jana Poláková je absolventkou studia biologie, systematizace léků podle čeledí rostlin a živočichů tohoto typu, ale také precizní práce s odbornými zdroji, jí je tedy velmi blízká. Původním záměrem napsání knihy bylo utřídění léků pro vlastní praxi a rozšíření dříve uváděných stručnějších přehledů. K publikaci pro odbornou veřejnost ji přivedla až pozitivní reakce a značný zájem okolí. Výsledkem je praktická, u nás unikátní příručka, která byla s úspěchem vydána i v zahraničí a dnes patří k předním zdrojům moderní homeopatie.

Aktuality

6. ročník ceny Homeopat roku se blíží. Osobnosti z oboru můžete nominovat od 1. listopadu 2020. Nominace ukončíme 31. ledna 2021 a od 1. února 2021 spustíme hlasování, které ukončíme 31. března 2021.

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu se letošní VIII. homeopatické kazuistiky konají on-line. Proto přesouváme vyhlášení výsledků 5. ročníku projektu Homeopat roku na neurčito. O místě předání cen vás budeme včas informovat.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.