Mgr. Jana Poláková

Mgr. Jana Poláková

  • Biolog, homeopat
  • Postupice

Cesta k homeopatii paní Mgr. Jany Polákové začala po narození dětí, kdy se začala zajímat o nejlepší možnou cestu k udržení zdraví. Po vlastní pozitivní zkušenosti s léčbou inspirovanou v knize Petera Chappella Homeopatická samoléčba ji homeopatie hluboce oslovila a rozhodla se věnovat jejímu studiu a praxi. Absolvovala studium na Homeopatické akademii v Praze a otevřela si vlastní praxi, kterou v menším rozsahu provozuje pro stálou klientelu dodnes.

Mgr. Jana Poláková je autorkou u nás jedinečné publikace nazvané Systematizace léků rostlinné a živočišné říše vydané v roce 2003 v nakladatelství Homeopatické kliniky. Cílem knihy je systematické tabulkové setřídění léků podle jejich původu a příslušnosti k živočišné a rostlinné říši.

Publikace usnadňuje orientaci v lécích a tím i využití knihy v praxi. Mgr. Jana Poláková je absolventkou studia biologie, systematizace léků podle čeledí rostlin a živočichů tohoto typu, ale také precizní práce s odbornými zdroji, jí je tedy velmi blízká. Původním záměrem napsání knihy bylo utřídění léků pro vlastní praxi a rozšíření dříve uváděných stručnějších přehledů. K publikaci pro odbornou veřejnost ji přivedla až pozitivní reakce a značný zájem okolí. Výsledkem je praktická, u nás unikátní příručka, která byla s úspěchem vydána i v zahraničí a dnes patří k předním zdrojům moderní homeopatie.

Aktuality

Vyhlášení letošních vítězů proběhne na XI. homeopatickém kongresu v sobotu 9. dubna 2022 v hotelu Imperial Ostrava. Těšíme se na Vaši účast.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.