RNDr. Olga Rašovská

RNDr. Olga Rašovská

  • Farmaceut
  • Ostrava

O homeopatii slyšela dr. Rašovská poprvé ještě před revolucí v Olomouci, kde dojížděla na semináře České farmaceutické společnosti Jana Evangelisty Purkyně. V roce 1989 odešla na rodičovskou „dovolenou“, ale hned v roce 1990 se přihlásila na základní homeopatický kurz, který organizoval MUDr. Miloš Rýc pod záštitou firmy Boiron.

Pak přišla doba, kdy se dr. Rašovská přestěhovala do Ostravy a začala navštěvovat kurz francouzštiny, který se šťastnou náhodou odehrával ve stejném domě, kde měl tehdy ordinaci MUDr. Alexandr Fesik. Začala chodit na jeho přednášky a plně se věnovat homeopatii. Vědomosti využívala zprvu pro sebe a svou rodinu, to protože její dcera bývala poměrně často nemocná.

Až do roku 2002 byla zaměstnaná v lékárnách, které nebyly homeopatii bohužel nakloněny. Toho roku však změnila působiště a začala pracovat na poliklinice Mephacentrum v Ostravě-Porubě. Svou neúnavnou aktivitou se jí podařilo přesvědčit vedoucího lékárny – který sám homeopatii nevěřil – aby na prodejně vytvořili sklad základních homeopatik. Zpočátku šlo o produkty firmy Boiron, ke kterým postupem času přibyla homeopatika z řady Česká homeopatie AKH.

Od té doby se úsilí dr. Rašovské soustředí na pacienty, kterým se při výdeji léků snaží na základě sdělených informací doporučit ten či onen homeopatický přípravek. Nechává na nich, aby si vyzkoušeli, že homeopatie je skutečně platnou a fungující léčebnou metodou. Odměnou jí pak je, když se pacienti vracejí a homeopatika si u ní sami znova kupují.

Dr. Rašovská zdůrazňuje, že při práci jí velice pomáhají informace, které se dozvídá na pravidelných homeopatických kongresech a kazuistikách organizovaných Akademií klasické homeopatie. Sama totiž není lékařkou, a jsou to právě homeopatické kongresy a kazuistiky, kde od kolegů lékařů slyší, které léky a jak v praxi používají. Dr. Rašovská je dlouholetou propagátorkou homeopatie mezi svými spolupracovníky i lékaři, na které působí, aby tuto léčebnou metodu zařadili plnohodnotně do vlastní praxe.

Aktuality

6. ročník ceny Homeopat roku se blíží. Osobnosti z oboru můžete nominovat od 1. listopadu 2020. Nominace ukončíme 31. ledna 2021 a od 1. února 2021 spustíme hlasování, které ukončíme 31. března 2021.

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu se letošní VIII. homeopatické kazuistiky konají on-line. Proto přesouváme vyhlášení výsledků 5. ročníku projektu Homeopat roku na neurčito. O místě předání cen vás budeme včas informovat.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.