Zuzana Nová

Zuzana Nová

  • Farmaceutický laborant
  • Havlíčkův Brod

Paní Zuzana Nová se narodila v roce 1976 v Havlíčkově Brodě. Vystudovala Vyšší farmaceutickou školu v Praze, obor farmaceutický asistent, následně atestaci v Brně.

V Lékárně Na Náměstí v Havlíčkově Brodě pracuje již 20 let. S homeopatií však zpočátku neměla žádné zkušenosti. Dostala se k ní díky obchodní zástupkyni paní Věrce Kvasnicové, která ji zasvětila do tajů homeopatie. S touto léčbou začala nejprve u svých dětí a výborně se jí tato metoda osvědčila. Synovi se neustále opakovaly spálové angíny, klasická léčba selhávala a s homeopatií tento nekonečný boj konečně vyhráli. V té době si řekla, že by se o tom mělo dozvědět více lidí a vrhla se na homeopatickou osvětu v Havlíčkově Brodě.

Začala navštěvovat kurz homeopatie MUDr. Fesika v Praze, aby se dozvěděla více o této problematice. Nyní se setkává s homeopatií denně, pořádá přednášky o homeopatii v mateřských centrech, sportovních klubech, školkách, přednášky pro nastávající maminky a přednášky pořádané pro širokou veřejnost. Pacienti následně přijdou a zájem je opravdu velký, někdy má pocit, že by mi jí i „utrhli“ ruce. Velmi ji nabíjí a hřeje, že léčba homeopatií lidem pomáhá, jsou s ní spokojení, vrací se a přijdou i poděkovat.

Poradenství funguje i v lékárně, kde paní Zuzana Nová pracuje. Snaží se lidem ukázat šetrnější cestu léčby a pomáhat už od miminek po seniory. Po dobrých zkušenostech s homeopatií se daří oslovovat i místní lékaře, kteří mají zájem i o studium u MUDr. Fesika.

Paní Zuzana Nová má pocit, že ji homeopatie dělá lepším člověkem, pohlíží na pacienty s respektem a s vědomím, že má každý jedinec svůj konstituční typ a že své chování někdy prostě neovlivní.

Aktuality

6. ročník ceny Homeopat roku se blíží. Osobnosti z oboru můžete nominovat od 1. listopadu 2020. Nominace ukončíme 31. ledna 2021 a od 1. února 2021 spustíme hlasování, které ukončíme 31. března 2021.

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu se letošní VIII. homeopatické kazuistiky konají on-line. Proto přesouváme vyhlášení výsledků 5. ročníku projektu Homeopat roku na neurčito. O místě předání cen vás budeme včas informovat.

Odkazy

StudujteHomeopatii.cz

  • Kurz je určený odborníkům (lékařům, lékárníkům, veterinářům a zdravotnímu personálu), kteří chtějí homeopatii využívat ve své praxi.

BudteZdravi.cz

  • Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

WEB-KLUB.cz

  • Tvorba webových stránek a aplikací na míru.